Uroczystość odpustowa ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej

Dziś (28.08.2022) w uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zapraszamy do nawiedzenia włocławskiej fary.

O ile tzw. elity po 1920, z oburzeniem patrzyły na tych, którzy wspominali „cud nad Wisłą”, o tyle wątpliwości nie miał lud polski. Bo zarówno cywile borykający się z ciężarem bolszewickiej agresji, jak i żołnierze walczący w okopach, każdego dnia zwracali się do Matki Bożej i doświadczali Jej nadzwyczajnego wsparcia wtedy, gdy brakowało sił, doświadczenia bojowego, gdy po raz kolejny trzeba było podrywać się do kolejnego wysiłku.

Co do wsparcia Matki Bożej, nie mieli wątpliwości również mieszkańcy Włocławka, którzy w roku 1921 obchodzili pierwszą rocznicę wydarzeń sierpniowych. W ramach zorganizowanych wtedy uroczystości głównym i najokazalszym punktem było wprowadzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do włocławskiej fary.

Centralna uroczystość obędzie się w naszej farze o godzinie 18:00.

Obchody rozpoczniemy od modlitwy w intencji poległych, złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy przed obeliskiem przy kościele. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie: delegacje, asystę, parafian, Włocławian i gości. Mszy św. w kościele będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Krzysztof Konecki.

Related Articles

Diezecja Włocławska

Kontakt
📍   Św. Jana 3, 87-800 Włocławek
✉️ E-mail: swjan@diecezja.wloclawek.pl
📞     Tel.: 667 565 774